Anshar Wars 2, Oculus Quest 2 Için Yeniden Yapılıyor

OZWE Games tarafından geliştirilen VR oyun Anshar Wars 2, ilk olarak 2015’te Samsung Gear VR için piyasaya sürülmüştü ve bir yıl sonra Oculus Rift için piyasaya sürülmesinin ardından, sanal gerçeklik (VR) oyuncularının benimsediği favori oyun olmayı başardı. Bu hafta stüdyo, Oculus Quest 2 ile çalıştırdığı Anshar Wars 2 için yeni görüntüleri ve ayrıntılarını paylaştı.

İsviçreli stüdyo, Reddit aracılığıyla kısa bir oynanış videosunu yayınladı ve orijinal deneyime yapılan ince ayarların yanı sıra bazı yeni özellikleri gösterdi. Örneğin, Gear VR versiyonunda kafa tabanlı hareket kontrolleri vardı, böylece oyuncuların uzay gemisini kontrol etmek için bir gamepad’e ihtiyacı yoktu. Yeniliklerin arasında, muhtemelen videodan da anlayabileceğiniz gibi, Anshar Wars 2, tüm bu asteroit kuşaklarında gezinmek için yeni bir kontrol şemasına sahip olacak.

Değişikliği açıklayan ekip notu: “Quest’te, bir elinizle gemiyi kontrol ediyor ve diğer elinizle füzeleri hedefliyorsunuz, bu esnada istediğiniz yere bakmakta özgürsünüz.” 

Bir başka iyi haber de, çok oyunculu özelliğin de getirileceği, böylece görevleri tek başınıza veya eşli olarak yapabileceksiniz. 

Projenin ne kadar süredir devam ettiğine ve nasıl bir lansman planladığına dair bilgi paylaşılmadı. Ancak ilk büyük VR oyunlarından birinin geri döndüğünü ve Oculus Quest‘te yepyeni bir kitle bulduğunu görmek harika olacak.

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up