Guns N Stories Bulletproof İncelemesi

Guns N Stories Bulletproof incelemesi. Kendisi sıradan bir Wave Shooting diyebileceğimiz temalı bir oyun olacakken işleri çok güzel değiştirerek. Olduğun yerde ateş ettiğin oyun olarak kendine has eğlenceler sunan Call Of Juarez  gunslinger’in başarılı yönlerini alıp eğlenceli bir VR deneyimine dönüştüren güzel bir yapımdan bahsedeceğim.

Öncelikle oyunu ilk gördüğümde çok ön yargılıydım, ayakta veya oturduğun yerden ateş ettiğin bir oyun yerine VR’da dolaşarak oynamayı kısıtlanmayı sevmeyen benim için çok farklı duruyordu ancak biraz şans verince aslında farklı ve eğlenceli olduğunu fark ettim.

Genel Bilgi: Guns N Stories Bulletproof İncelemesi

Öncelikle oyun hikayesini 2 şekilde anlatıyor. Birincisi her bölüme girdiğinizde (demo’da 1 tane bundan görebildim) bir sinema salonun da, elinizde mısır ve diğer eliniz size bırakılmış şekilde ister ayakta ister oturarak izleyebiliyorsunuz ben hikayeyi izlerken mısır yeme fikrini çok sevdim küçük bir detay ama eğlenceli olmuş.

Diğer  anlatılan şekil ise oyunda arka planda sürekli bir torun ve dedenin konuşmaları. Size eşlik ediyor dedesi kendi hikayesini değiştire değiştire anlatığı durum direk oyun içinde size de yansıyor.

Örneğin “dede senin neden tek elinde silah var sadece ” oyun içinde ilk başta tek elinizde şişe oluyor dedesi de “aaa doğru 2. bir tabancam daha vardı ” dediği anda 2 elimizde de silah oluyor artık gibi durumları var. Çok eğlenceli olmuş bu şekilde arka plandan konuşmalar eşliğinde oynuyorsunuz.

Oyun içi görüntü

Pozitif Özellikler: Guns N Stories Bulletproof İncelemesi

Silah çeşitliliği oyunun en güzel yanlarından biri kendine özgün silahlar  ile oynanışı değiştirdiğini söyleyebilirim.

Üstüne gelen mermilerden kurtulmak için mermiye ateş etmek veya silah ile yönünü değiştirtme mekaniği sadece siper almak değil onun dışında da  çatışmaya dinamik katmış.

Düşman çeşitliliği iyi ayarlanmış demo da gördüğüm kadarıyla dalga artıkça git gide işi zorlaştıracak düşman sayısı ve türleri ortaya çıkmaya başladı. Demo dışında, normal oyuna baktığımda da farklı düşmanlar gördüm ve bu zorlayıcılık bakımından güzel bir detay.

Oyun içinde aynı haritaların farklı mod hali de seçebiliyorsunuz. Bu mod ile üstünüze gelen düşmanlar ile savaşıp hayata kalmaya çalıştığınız bir meydan okuma bölümü düşünülmesi güzel. Zorlanmayı ve hikaye istemeyen oyuncular için güzel bir seçenek olmuş.

Negatif Özellikler: Guns N Stories Bulletproof İncelemesi

Vuruş hissi biraz zayıf, yerinde durup ateş ettiğin bir oyunda vuruş hissi çok az olduğu zaman, doğal olarak bir süre sonra rahatsız etmeye başlıyor

Silahları havadan tutmak beni genel olarak çok rahatsız ediyor. Böyle bir oyunda silahları tutarken el de konulabilirdi böylece tam silahı tutuğumu hissetmek keyif verebilirdi.

Oyun içerisinde ben 1 harita deneyebildim çok güzel görünse de maalesef içi boştu evet düşmanlar geliyor siper alıyor ancak etkileşime girilebilecek hiç bir şey olmaması rahatsız ediyor. En azından bir patlayan fıçı bile olsa güzel olabilirdi. Eğer varsa ve kaçırdıysam kusura bakmayın ancak oyun bunun hakkında bir şey söylemedi ve bende görmediğimden bu durumdan da bahsedebiliriz.

Farklı bir bölümden kare

Son Bakış: Guns N Stories Bulletproof İncelemesi

Guns N Stories Bulletproof, wave shooting temalı bir oyun alarak yanında bir çok farklılık getirse de bir kaç küçük durumdan ötürü eksikleri olan bir oyun eğer eğlenceli saatler geçirmek istiyorsanız. Wave Shooting temalı oyunlardan da haz alıyorsanız oyun sizi kesinlikle  memnun edecektir. Hatta dahasını bile verecektir ancak benim gibi dolaşmayı gezmeyi çok farklı mekanikleri merak edip seviyorsanız bu oyunu tam size öneremem.

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up