Killing Floor: Incursion İncelemesi

Killing Floor: Incursion incelemesi. Killing Floor oyunlarının temel serisi, zombilerden oluşan acımasız dalgalarla (Killing Floor evrende Zeds olarak anılacaktır) ve diğer grotesk, deforme olmuş ve korkunç yaratıklarla savaşmakla ilgili. Temelde, Incursion’da zengin bir içeriğe sahip, ancak çok farklı bir paketler olarak sunuluyor.

Killing Floor: Incursion İncelemesi

Killing Floor: Incursion İncelemesi

VR Zombi oyunu Killing Floor: Incursion incelemesi

Çoğunlukla Killing Floor 1 ve 2 hayatta kalma üzerine shooter diyebiliriz. Bu oyunda daha önce de dediğim gibi düşman dalgalarına karşı mücadele vereceksiniz. Bunu yaparken, perksin kilidini açarsınız, vites yükseltilir ve her maçta ilerleme kaydedebilirsiniz. Tabi oyun da sadece dalga olarak karşınıza çıkan zombiler ile savaşmayacaksınız çok farklı bazı öğeler ve varyasyonlar da var, ancak genel konsept bu. Incursion ile, franchise’ın VR yinelenmesi, oyun biraz yavaş ilerliyor gibi hissedebilirsiniz ancak tempo eksik olmayacak.

VR’da çevrenizi keşfetmeyi daha çok seven bir oyuncu profiline sahipseniz. Killing Floor bu konuda sizi fazlası ile tatmin edecektir. Oyun içinde keşfetmek ve çözülecek bir çok bulmaca var bu oyunun standart shooter oyunundan bir adım öte götürmesi daha eğlenceli hale getiriyor. Oyun içinde özellikle eğitim simülasyonundan kaçmaya çalıştığınız an canlılar olması gerekenden daha erken ve sık doğmaya başlayacak. Killing Floor: Incursion incelemesi sırasında en çok dikkatimi çeken sanki gerçek bir komplo düzeni içindeymişsiniz hissi uyandırması. Bir oyunun akıcılığı ve sürekliliği için bence bu çok önemli bir detay.

Deforme olmuş yaratıklar ve korkunç canavarlar gibi görsel korkular önemlidir. Ayrıca ses kuyrukları, atlama korkuları ve en modern korku oyunlarına rastlanan önsezim atmosferleri de önemlidir, ancak bunların hiçbiri iyi pacing gerektirmeden yapılmalıdır. Her taraftan sürekli olarak gelen bir sürü düşman varsa, artan eylem adrenalin pompalamaya yardımcı olur. Buda oyuncunun daha yüksek performans sergilemesi ile birlikte oyun eşdeğer gider. Bu VR Korku oyunu size bunu fazlası ile yaşatacak.

Killing Floor: Incursion İncelemesi

Resident Evil’dan kendini ayırıyor

Resident Evil 7, yüksek tempolu, gerçekten sizi korkutacak çeşitli unsurları barındırması ile mükemmel bir örnek. Killing Floor: Incursion incelemesi esnasında, oyunda daha fazla aksiyon ve süreğen bir şekilde zombi öldürme çabası içinde buldum kendimi. Sanırım burada Resident Evil’dan kendini ayırıyor, bir çok VR korku oyunu hikayeye bağlı olarak bir akıcılığa sahip ve siz bu süre içinde belirli periyotlar ile zombiler ile karşılaşıyor ve onları öldürüyorsunuz.

Çevremdeki bütün düşmanlar öldüğünde, ortamın sessizleşmesi ile birlikte avuç içlerimin ne kadar terlediğini fark ettim. Yoğun bir tempo ile oyunu oynarken kendimi zombi öldürmeye o kadar odaklanmışımki ortam sakinleşince bir an neredeyim dedim ve korkuyu hissetmeye başladım. Tekrar oyuna başladığımda yoğun bir tempo oyunu oynarken sırtımda bir zombi ile öldüm ve koridordan daha fazla zombinin sel gibi indiğini fark ettim. Ama oyuna biran önce tekrar başlayıp, bunların kafalarını patlatıp ortalığa saçılan et parçalarını görmekten başka bir istemedim, sanırım. Bir şekilde, Killing Floor, tipik olarak çok farklı oyun türleri için ayrılmış olan bu farklı duyguları ortaya çıkarmada oldukça başarılı olduğunu fark ediyorsunuz. İçinizdeki canavarı serbest bırakıyor resmen.

Oyunda bol miktarda silah çeşidi var bu sizi oldukça tatmin ediyor. Killing Floor: Incursion incelemesi esnasında, tabanca veya standart makineli tüfekleri kullanarak çok fazla zaman harcayacağımı düşünmüştüm. Ancak oynarken fark ettim, bir yakın dövüş silahını kullanmak oyunun en yoğun anlarında kalabalık zombi dalgasının arasına dalmak gerçekten çok ama çok eğlenceli. Yalnız bunu yaparken dikkat edin şayet ben bir kaç kez kendimi duvara yapışmış olarak buldum. Keskin nişancı tüfeğini kesinlikle öneririm, zombileri sıra ile kafalarından vurmak son derece tatmin edici hissettiriyor.

Killing Floor: Incursion İncelemesi

Killing Floor: Incursion Bol Silah Çeşidi

Yakın dövüş silahları ile zombilerle kapışmak daha eğlenceli demiştim ama gerçekten dikkat etmelisiniz, içindeki canavar sizi ürkütebilir. Ben kendimi en son dalganın içinde zombilerin kafalarını bıçağımla kesip, hızımı alamayıp elimle çevirdikten sonra başka bir zombinin kafasına atarken buldum.

Her biri, seviye seçme ekranından erişilebilen üç ayrı kontrol noktasına bölünmüş toplam dört seviye var. Örneğin, çiftlik, çiftlik evi orta ve çiftlik evi merkez, bu üçün birleştirilmesi yalnızca yarım saat sürdü. Bazı düzeyler diğerlerinden daha uzundu, oyunun genel olarak tamamlanması ise 3-4 saat sürüyor.

Başka bir konu da, boss lar ile yaptığınız mücadeleler, burada bossların zorluklarını ve bazen hiç beklemediğiniz anda ortaya çıkmaları. Onlarca düşman duvarı arasında kalmanız ve sıkışmanız adil değildi. Bu birkaç kez başıma geldi.

[related-post id=”7242″]

Sonuçta The Brookhaven Experiment ve Arizona Sunshine hayranları, Killing Floor: Incursion ile sevebilecekleri yeni bir çok şey bulacak. Temel hareket yöntemi nokta ve teleport olmakla birlikte, tam  hareket etme seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz.

Killing Floor: Incursion. Multiplayer olarak oynayabileceğiniz bir oyun, özellikle farklı oyuncular ile bir araya gelerek oyunu denerseniz.  Çeşitli silahlar ile birlikte Killing Floor: Incursion bir çok VR Zombi oyunu arasından hızlıca sıyrılabilir ve görkemli VR Oyunlarından biri haline gelebilir.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

 

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up