Million Arthur VR İncelemesi

Million Arthur VR İncelemesi. 80 lerin sonlarına doğru Japonya’da çıkan ve yayılan Rol yapma oyunlarıdan (RPG) birisi olarak karşımıza çıkıyor. RPG oyunların VR’ye gelmesi en azından Fİnal Fantasy yaratıcı Square Enix’in 30 yıl önce başlayan serüveninin sona ermesi anlamına gelebilir. Artık VR ortamına geçen oyunlar ile birlikte, yaşayan, nefes alan evrenin içinde olmanın maddi bir karşılığı olabilir.

Mobil ortam da hayata başlayan ve VR için biraz garip bir şekilde geçiş yapan Million Arthur VR, sıra tabanlı bir kart oyunu. basitçe söylemek gerekirse, Square Enix oyunundan beklediğimiz bir çok özellik maalesef burada yok.

Million Arthur VR İncelemesi ve Detayları

Örneğin, hikaye karakteristik olarak anlamsız ancak bunu haklı çıkarmak için ikonik karakterlerden veya sinematik sunumdan yoksun. Aslında oyunun cutscen’leri, karakterlerin kükürt ve saçak dolusu metinleri kaldırılmış,  onun yerine sanal bir ekranda bu metinleri göreceksiniz. O kadar ki, oynamaktan daha çok okuyarak zaman geçireceksiniz. Million Arthur VR’a dalış yaptıktan sonra, 10 dakikalık bir savaşa geçmeden önce 2B ekranda diyalog kututularını okumak için 40 dakika kadar zaman harcamak zorunda kalacaksınız ki, bu bir oyunda, oyuncu için ızdırap anlarıdır. Oyunun ilk etapta Vive için neden çıkartıldığını anlamak gerçekten çok zor.

Bu arada size bir süprizimiz de şu olsun, olurda oyunu oynamak isterseniz sizi japonca dilinde metinler bekliyor olacak, Sanal Gerçeklik ortamı için hikaye metinleri VR’de iyi çalışmayan bir altyazı ile ingilizce olarak anlatılmaya çalışılmış, bu sizi ne kadar tatmin edebilir bilmiyoruz.

Million Arthur VR İncelemesi: Görsel olarak oyun karakterlerinin modelleri çarpıcı görünüyor,  tam olarak anime sanat stili ile hazırlanmış. Savaşların hikayeleri yada amaçları VR ortamı için hala eksik diyebiliriz. Mobil oyununa göre 3D varlıklar biraz daha temizlenmiş olarak göreceksiniz. Çevreci tasarım oldukça tatminkar diyebiliriz, oyun genel olarak güzel görünüyor olsa da, bunu tüm kötü taraflarının yanında mobil sürümüne bağlayabiliriz. Burada aslında hiçbir şey, aslında başlık için özel olarak oluşturulmuş bir şey değil, Square’nin Million Arthur’u VR ortamına aktarırken neden diğer oyunları es geçip bu oyunu karşımıza çıkardığını sorgulamadan edemiyoruz.

Million Arthur VR Kart Savaşları

Oyunu bir süre oynadıktan sonra aslında bu kart savaşı oyunun basit olduğunu görüyorsunuz. Düşmanların bazı saldırı tiplerine karşı dirençli ve diğerlerine karşı zayıf olacakları anlamına gelen belirli bir unsur türü var. Yalnızca dört kişilik partinin bir üyesi olarak kontrol ediyorsunuz (savaşın başında bu seçimi yapabiliyorsunuz) diğerlerinin seçmiş olduğu kartları görebiliyorsunuz ve saldırıları zincirlemek için benzer saldırı türlerini seçebilirsiniz. oyunun başında güçlü oyun kartları kilileniyor ve seçemiyorsunuz, ancak savaşın ilerleyen zamanlarında bu güçlü kartların kilitleri açılıyor ve kullanıma açılıyor.

Sadece bir karakteri kontrol etmek ve yönlendirmek bazen savaşı aşırı derece de basitleştirebiliyor veya tersine kimi oyuncular için bu daha eğlenceli olarak görülüyor. Genellikle savaşlar, düşmanın en saldırı yapacağı kartlarını kullanmaya zorlayarak ve yeteneklerini ortadan kaldırmak için öncelikli hamle stratejileri ile geçiyor. daha sonra sağlık kartlarını düzenli bir şekilde sahaya sürebilirsiniz, çok heyecan verici bir sistem değil ama başlangıç için fena değil diyebiliriz.

[related-post id=”7164″]

Oyunda oldukça uzun süre ayakta kalmanız gerekiyor, şimdi diyeceksiniz zaten VR amaçlarından biri bu değil mi? gerçek fiziki hareketlerimizin karşılığını sanal ortamda aldığımız için bu teknolojinin oyunda büyük artıları olacak. Yalnız bizim kastettiğimiz ayakta bekleme tam olarak o değil, Oyun içinde sıra beklemeniz, sıranızın gelmesini bekleyeceksiniz, sıra size geldiğinde silahınızı kaldıracak ve büyülü bir saldırı hareketlerini taklit edeceksiniz. Hamle sırası geçtikten sonra tekrar beklemeye geçeceksiniz ki bu esnada biraz sıkıcı bir durumda bekliyorsunuz maalesef.

Million Arthur VR Sabır İsteyen Bir Oyun

Million Arthur VR aslında tam olarak bu platformu baz alarak yapılmış yeni bir oyun değil, daha çok mevcut bir oyunu sanki deneme amaçlı, hızlı bir şekilde VR ortamı için uyarlanmış. oyun için  daha az amaca hizmet eden doğrudan çeviri diyebiliriz.

Oyun aslında sabır istiyor, kart savaşlarının olduğu strateji oyunu olarak Million Arthur VR, çok tartışılan özellikler içeriyor, sabırlı bir oyuncu iseniz, güçlü kartlara sahip olana kadar bekleyin ve kartlarınızı özelleştirme yolu ile yeni özellikler edinin. Oyunun şuan ki fiyatı 39.99 $, ve böyle bir oyun için oldukça fazla diyebiliriz, ancak oyun içinde seviye atlayarak güçlendirici paketler elde edebilirsiniz, ve böyle yeni kartlara sahip olabilirsiniz.

Million Arthur VR İncelemesi ve diğer oyunların icelemelerini sizler için yapmaya devam edeceğiz

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Million Arthur VR İncelemesi ve Diğer VR Oyun İncelemeleri için BURAYA Tıklayın

 

 

Have your say!

1 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up