Skyworld incelemesi – VR strateji oyun İncelemesi

Skyworld incelemesi. Görünüşe göre VR için yayınlanan her oyun daha çok Shooter özelliğin de, özellikle strateji oyunu hayranı olarak. Vertigo Games’in Skyworld’üne dalış yapmak beni heyecanlandırdı.

VR strateji oyunu Skyworld, overworld haritasında sıra tabanlı bir tahta oyunu olarak oynanıyor. Kurulum oldukça standart. Bir ordu inşa etmek, yükseltmek ve işgalci iblisleri yenmek için demir, tahta, taş ve sihir gibi kaynakları toplamanız gerekecek. Krallığınızın kalbi olan kalenize, daha iyi savunma eklemek, daha fazla bölgeyi ele geçirmek ve rakiplere meydan okumak için haritaya daha fazla general çıkartmanız gerekiyor.

VR strateji oyunu, Skyworld incelemesi

Geniş, dairesel haritası, canlı renklerin hakim olduğu şirin bir harita, bu haritanın etrafında dolaşabiliyorsunuz. Ağaçlara ve diğer nesnelere elinizi uzattığınızda eğilip dalgalanıyor, ancak haritadaki generalleri hareket ettirmek ve kaynak noktalarını ayar noktalarına bırakmak dışında, harita üzerinde çok fazla etkileşim yok maalesef.

Her harita, bir gözetleme kulesi inşa ederek kontrol altına alabileceğiniz bir dizi küçük fiefdoma bölünmüştür. Bu etki bölgeleri, size daha fazla bina noktaları sağlar ve şehrinizden uzak olma durumunuzda oluşacak bir dezavantajı önler.

Skyworld VR, Clash Royale’e çok benzer

Genel bir düşman generali, kale veya gözetleme kulübesine geçtiğinizde, eylem sırayla gerçek zamanlı olarak değişir. Savaş kurulumu, her muhalif generalin merkezi bir kaleye bitişik iki kulesi olan Clash Royale’e çok benzer. Düşman topraklarına giden üç şeritten birini göndermek için birimler seçebilirsiniz ve eğer merkez noktasını geçebilirseniz,  kuleler tahrip edildikten sonra, nihayetinde kaleyi hedef almaya başlıyorsunuz. Ayrıca, alan hasarı, düşman birimlerini dondurma veya kendi birimlerinizin yeteneklerini arttırmak gibi çeşitli büyüler var.

Oyunun sonunda melee, menzil ve etki alanına göre değişen 20 adetten sekizini seçebilir ve hem zemin, hem de hava tipleri kazanabilirsiniz. Genel olarak, oyundaki strateji çok hafif çünkü ünitelerde pek fazla çeşitlilik yok ve doğrudan yaptıklarını ya da nereye gittiklerini kontrol edemiyorsunuz. Üstelik dünya haritası şirin ve büyüleyici olsa da, aynı estetik güzellik maalesef ünitelerde yok.

Hedefler biraz değişmekle birlikte. Skyworld’da hareket tekrarlama eğilimi gösteriyor, oyunun başlarında farklı ünitelerin kilidini açana kadar biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Zaman ile bu kilitleri açarak ilerleyeceksiniz.

Skyeord

Arayüz şirin, büyüleyici ve ahşap kollar, dalıcılar ve düğmeler fantazi temasına mükemmel bir şekilde uyuyor. Bina tipleri ve kaynak hesapları gibi kontrolleri, çevrenizdeki dünyaya bakarken sizi çok yormuyor. Yeni ünite kartları satın alma ve üniteleri yükseltme gibi çeşitli oyun seçeneklerine erişmek için tablayı çevirebilirsiniz. Ancak menü yapılandırması, özellikle vergi ve gıda dağıtım oranları gibi seçenekleri entegresi nedeni ile oyun navigasyonu biraz sıkıcı gelebilir, hatta bir süre sonra gerçekten sinir bozucu olmaya başlıyor.

Tablo ve kayan menü denetimleri biraz titizlik istiyor, dikkatli olmazsanız masayı istediğiniz yere taşıma yada yükseklik dengelemesi yaparken sıkı bir mücadele vermek zorunda kalabilir siniz. masanın yukarı aşağı taşımak istediğiniz de beklenmedik durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunu bizzat yaşamış olarak söylüyorum.

Oyunda bölümler arası geçişlerdeki yüklemeler biraz fazla bekletiyor. Savaşa çıktığınız da veya haritanın yüklenmesi esnasında bu süreğen yüklemeler Sanal Gerçekliğe dalış ve deneyimi azaltıyor.

 

Skyworld

Skyworld incelemesi sırasında tuhaf hatalar.

Ayrıca rastgele oynarken tuhaf bir hata ile karşılaştım ve normal kampanya oynarken, zorluk seviyem otomatik olarak bastı. Oyunun neden aniden zorlaştığını merak ediyordum ve son otuz saniyelik oturum kayıtlarıma baktığımda baktığımda en zor mod da kilitlendiğimi gördüm. zorluk seviyesini nereden değiştireceğimi bulamadım. Bu yüzden önceki oyunumu yeniden yükledim ve sonra değiştirebildim. Modun kendiliğinden değişmesi veya neden olduğuna dair herhangi bir ipucu olmaması sinir bozucuydu.

Skyworld incelemesi sırasından dikkatimi çeken bir olayda. Zorluk seviyesini arttırmanız daha iyi AI anlamına gelmiyor, görünüşte sınırsız kaynaklar, mana spamlerı ve mevcut olması gereken daha üst düzey birimler ile bilgisayar kontrollü oynayan bir rakibinizin hile yapmasına neden oluyor. Daha zorlu seviyelerde bile oyun kendine ve kendi kurallarına sadık kalmaması biraz kötü.

Skyworld sekiz görevden oluşuryor ve zorluk seviyesine bağlı olarak yaklaşık 8 ila 12 saat içinde hepsini tamamlayabiliyorsunuz. Ayrıca, çeşitli haritalardan birinde hızlı bir savaş oynamayı seçebilir veya tur başına zaman ayarlayabileceğiniz çevrimiçi çok oyuncu ortama katılabilir ve diğer oyuncular ile oynayabilirsiniz. Bununla birlikte, VR hala oldukça niş bir teknoloji olduğu için, çok oyunculu ortamda rakip bulmak biraz zor, bu nedenle çevirim içi oynamak istediğiniz de çok beklemek yerine hali hazırda VR Gözlüğü olan bir arkadaşınız ile oynamanız sizin için daha iyi olacaktr.

[related-post id=”7291″]

Son olarak Skyworld incelemesi ile geçirdiğim zaman olumsuzluklara rağmen eğlenceliydi, Sanal Gerçeklik nedir sorusunun gelecekteki bazı cevaplarını tekrar yaşamak güzeldi. Oyunda bazı büyük problemler var ve muhtemelen yakın zamanda bunlar giderilecektir. Oyun oldukça yenilikçi fikirlere sahip ama sonuç olarak fazla VR oyuncusu olmadığı için tam olarak potansiyelini gerçekleştiremedi diyebiliriz.

Skyworld’ Oculus Rift ve HTC Vive VR Gözlükleri ile oynayabilirsiniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

 

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up