The Gallery Episode 2: Heart of the Emberstone incelemesi

The Gallery Episode 2 incelemesi. The Gallery’nin ilk bölümünü gördüğünüz an bir oyundan daha çok şey vaat ettiğini göreceksiniz. Oyuna giriş oldukça güzel, görseller kaliteli duruyor bazı şaşırmadığım durumlar yok dersen garip olur, teknolojinin tavan yaptığı bir noktada. Sony marka bir Walkmen’e kaset takıp ses kaydını dinlemek beni dumur etse de aslında güzel bir nostalji tadı verdi diyebilirim. Oyuna ilk biraz uzun sürüyor diyebiliriz. Maceraya atılmak beklenenden biraz uzun sürdü diyebilirim, ancak beklemeye değerdi.

The Gallery Episode 2 incelemesi

ilk oyunda olduğu gibi The Gallery Episode 2: Heart of the Emberstone bir macera oyunu, daha önce oyunu oynarken Alex’i oldukça garip bir duruma düşürmüştüm. Gezegen dışında ve telekinetik yeteneklerle donanmış bir kız olan kardeşi Elsie’nin avına devam edecek gibi görünüyoruz. İlk bölüm sonunda karşılacağınız gizemli Sebastian hakkında daha çok şey keşfedeceksiniz. Bu, yeni yerler keşfetmek ve çevre bulmacalarını çözmek, hikayenin bir devamı olacak. Eğer bulmacaları çözemezseniz, kısır döngüye girmeniz kaçınılmaz. Keşif, gizem ve bulmaca çözmek, bu önemli unsurların üçüde Bölüm 2’de büyük ölçüde geliştirilmiş ve bir önceki bölümden çok daha iyi bir deneyim ile sonuçlanıyor.

Örneğin, hikaye, Karanlık Kristal ve Labirent gibi 80’li yıllara dayanan maceralara ağırlık vererek, daha fantastik ve daha iyi yürütülüyor. Elsie’nin bıraktığı, maceralarını belgeleyen kasetleri toplamaya devam edeceksiniz. Aynı zamanda hem onun hem de Sebastian’ın oyun içinde gibi görünen sanal projeksiyonları göreceksiniz.

The Gallery Episode 2 sizi hikayesi ile büyüleyecek

Hem Elsie hem de Sebastian’ın öykülerinde, VR’yi akıllıca kullanan, kendilerinin yanınızda durduğunda yalnızlığına sempati duymaya başlayabilirsiniz. oyunda özellikle önceki hikayelerin anlatımında oluşturulan senaryo ses ve görseller ile dokunaklı ve şok edici anlar yaşayacaksınız. Oyunun ulaşım sistemi olarak hizmet eden özellikle sevimli bir yaratık da dahil olmak üzere, başka bazı karakterlerle de karşılaşacaksınız. Tüm oyuncular henüz bir araya gelmese de, The Gallery, VR’nin ilk büyük karakter setinden birini inşa ettiğini görüyoruz ve unutmayacağım bazı inanılmaz figürlerle bizi tanıştırdı.

The Gallery Episode 2 incelemesi yaparken. İlk bölüm oluşturulan mekanlar olarak çok topraklanmış yerlerden oluşmasına rağmen, detaylı çevre tasarımı keşfetmek konusunda sizi içgüdüsel olarak sizi fazlası ile içine çekiyor. Gerçi Emberstone’un eski gezegeninin kalbi daha da ilgi çekici diyebiliriz. Cloudhead, bu sefer daha fazlasını yapmayı başarmış; Her biri birkaç odadan oluşan üç ana alan var, ancak aralarındaki yolculuğu tamamlamak ve her seferinde yeni bir şey keşfetmek için iki-üç saat zaman harcayacaksınız. Her lokasyonun özelliklerini yakından tanımak için ve nereye gideceğini anında öğreneceğiniz noktaya varana kadar yeni yetenekler kazanacaksınız. Bu anlamda, Metroidvania tarzı bir keşif var, araştırma yaparken oyun kendi inisiyatifinizi ile aldığınız kararları da destekliyor olacak.

The Gallery Episode 2

The Gallery Episode 2

Macera ve Gizemi Seviyorsanız The Gallery Episode 2: Heart of the Emberstone Tam Size Göre

Emberstone’un kalbi, sizi yabancı bir gezegeni keşfediyormuş gibi hissettiriyor. Her sahneyi harika küçük detaylar zenginleştirmişler bu sayede daha akıcı bir oyun olması sağlanmış, kabuklar için de kafataslarıyla ayaklarınızın etrafında dönen mermer yapılar, her seferinde çevrenizdeki bir çok nesnenin içinde neyin olup olmadığını, gerçekten merak uyandıran bir tarzda. Garip bir biçimde bükülen kapılar ve buna bağlı olarak çok iyi bir ses tasarımı ile sizi keşfettiğiniz veya bulunduğunuz ambiansın içinde tam olarak sokmayı başarıyor. Devasa kapılar, kükreme sesleri ve dereye doğru kayarken,yatıştırıcı soundtrack ile hem huzur bulacaksınız hem merakınız daha da artacak. Yine de orada insanlığa hoş geldin dokunuşu var; Elsie’nin notları size ile dünyaya, geride kalan faydalı bilgileri bulacağınız bir çeşit canlı açıklama veriyor. Gerçekten keşfetmek için eşsiz bir yer ve VR’de ziyaret ettiğim en sevdiğim dünyalardan birisi.

[related-post id=”7242″]

Cloudhead’in burada bir şeyler inşa ettiğini söyleyebiliriz, 2. bölüm öyküsü ile oyundaki geçmişe bağlantıları oldukça başarılı, bu oyunda hikayeler bağımsız değil aksine seri olarak devam etmeniz gereken bir oyun ve bölümleri çok iyi kavramalısınız. Epsiode 1 den itibaren büyük bir oyuna adım olarak görebiliriz, geliştiricinin 2. bölüm ile birlikte oyundaki aslarını koruyacağını fazlası ile hissettirmesi güzel. Bu bir sonraki hikayelerin daha akıcı ve sizi içine saran bir süreç yaşatacağı duygusu bizi sabırsızlandırıyor. Öykü anlatımını ve oyunun akıcılığına katacağı etkiyi zamanla göreceğiz.

The Gallery Episode 2 incelemesi

The Gallery Episode 2 incelemesi

The Gallery Episode 2 incelemesi hazırlarken en çok aklımda kalan şey. Heart of the Emberstone şu ana kadar VR’de gördüğüm en iyi bulmaca tasarımlarından birisi olması. Oyun içinde verilen zorluklar inanılmaz derecede sezgisel ve emin olun bir kaç istisna dışında bu bulmacaları çözebildiğinize çok sevineceksiniz. Belirli şekilleri doğru dişlilere yerleştirmek için bile zamana karşı yarışmak zorundasınız, bu yoğun bir heyecan ve stres altında oynamanıza neden oluyor. Engellerden kaçmaya çalışırken bir taraf dan bulmacaların parçalarını tamamlamaya çalışıyorsunuz. Hikaye ilginizi çekmese bile oyunun sadece bu anları için oynamaya değeceğini söyleyebilirim.

The Gallery Episode 2 incelemesi ile ilgili yorumlarınızı bizim ile paylaşabilirsiniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Sanal Gerçeklik Oyun Portalı VROTTO GAME

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up