The Mage’s Tale PSVR İncelemesi

[penci_review id=”11211″]

Mage’s Tale’i 2017 yazında Oculus Rift’e geldiğinde, VR manzarası çok farklıydı. Skyrim VR,  PSVR ve hatta PC’de daha çıkmasına aylarca vardı. Fallout 4 VR yoktu ve şu ana kadar bildiğiniz bir çok büyük VR oyunu daha çıkmamıştı . Şimdi, bir buçuk yıl sonra, rekabet çok daha şiddetli hale geldi ama Mage’s Tale hala herhangi bir platformda bulabileceğiniz en iyi VR RPG’lerden biri ve PSVR limanı hala oyuncularını hayal kırıklığına uğratmıyor. Bizde sizler için The Mage’s Tale PSVR İncelemesi yaparak PSVR oyun ile ilgili elimizden geldiğince bilgi vermeye çalışacağız.

The Mage’s Tale PSVR İncelemesi

The Mage’s Tale İncelemesi

Mage’s Tale PSVR sürümünün PC’de karşılığına göre en büyük avantajı, lansman sırasında PC’deki Mage’s Tale’ın pürüzsüz bir hareket kabiliyetine sahip olmamasıydı. Özellikle son sürümü ile birlikte Arena modunu, iyileştirilmiş yükleme sürelerini ve bir buçuk yıl önce Rift’e için çıktığında oyuna dahil edilmeyen diğer özellikleri de içeriyor. PSVR’de, başlangıçta ufak adımlar ile başlamasına rağmen, seçenek olarak yumuşak bir hareketliliğe sahipsiniz. PS Move kontrol cihazlarınızdan birine giriş yaptıktan sonra sadece basılı tutma seçeneklerini değiştirmek için. Options iksirini alın ve içip Serbest Hareket ve Serbest Dönüş özelliğini açın.

İlk fark edeceğiniz şey, “Serbest Hareket” olarak adlandırılmasına rağmen, gerçekten daha akıcı bir versiyonu olduğu. Skyrim VR veya Borderlands 2 VR gibi bir oyunda, sol PS Move kontrol ünitesini gösterdiğinizde ve bu yönde hareket ettirdiğiniz Move düğmesine bastığınızda. Burada da temeldeki bölümlere geçiyorsunuz. Ama sabit tutarsanız, tam serbest hareket gibi hissedeceksiniz. PS Move kontrol cihazlarının, acımasız analog koluna rağmen iyi çalışan bir sistem.

The Mage’s Tale İncelemesi

Hareket, oyunun büyük bir parçası, çünkü her biri yaklaşık bir saat veya daha fazla sürecek on zindan keşfetmek zorundasınız (oyunun ne kadar titiz olduğuna ve ne kadar zaman harcayacağınıza veya ne kadar zaman harcayacağınıza bağlı olarak oyunun yaklaşık süresi 10+ saati buluyor. Yok ben gözlüğü taktım mı çıkarmam diyorsanız bu zamanı dikkate almayın siz.) Artı, sonra kilidini açacağınız bir Arena modu da var. Bu araştırmayı yaparken, bazı temel bulmaca çözme ve tuzaklardan kaçınmayı başarmanız gerekiyor. Yalnız oyunun ana odağı mücadele. Şahsen, oyunun içine yerleştirilmiş birkaç bulmacayı sevdim ama genel denge böyle oyunlardan daha iyi.

The Mage’s Tale PSVR

Dürüst olmak gerekirse, PS Move ile Oculus Touch veya Vive kontrolörlerini karşılaştırmak yerine The Mage’s Tale PSVR incelemesi yazarken özellikle PC arasındaki en büyük farka değinmek isterim, sadece görsellere bağlı olarak. Normal bir PS4’te oynamak, karakterlere veya dokulara yaklaşırken bazı pürüzlü çizgiler var ancak genel olarak çok akıcı görünüyor. Yüksek fantezi odaklı karanlık, ürkütücü zindan stili ile buluşuyor.

The Mage’s Tale incelemesi Bir büyücü olarak büyü ve vuruş çeşitliliği, The Mage’s Tale’daki çeşitliliğin bir parçası. Ateş topu büyüleri sanatında ustalaşırken işler yeterince basit bir şekilde başlıyor, ancak yoğunluğun ve karmaşıklığın birkaç derece yükselmesi çok fazla uzun sürmüyor. Oyundaki saldırıların çoğu, kafa takip hedefli sisteminizle (veya seçeneklerde etkinleştirirseniz artı işareti odaklı) bir düşmanı hedefleyerek ve sonra ellerinizi kullanarak büyüyü yapabilirsiniz. İlk başta The Unpsoken’deki gibi serbest ateş eksikliği görünüyor, ancak seçeneklerin zenginliği bu hayal kırıklığını gölgede bırakıyor diyebiliriz. Bir kez seviyelerde manevra yapmaya başladığınızda ve saldırılardan kaçındığınızda daha karmaşık kontroller yerine sade ve kolay kontrollerin sizin için ne kadar iyi olacağını farkediyorsunuz . Nişan alma noktasının artı işareti olmadığı yere alışmak biraz zaman alıyor ama gerçeklik hissini baz alacak olursanız bu alışma zamanını sabırla beklemenizi öneririz.

Oyunun çeşitli zindanlarını keşfederken, yepyeni büyüler geliştirmek ve yaratmak için kullanılabilecek farklı efektlerle karşılaşırsınız. Örneğin, elinizi bıraktıktan sonra düşmanları arayan dev bir mor ateş topu ile vurmak ister misiniz? Bunu yapabilirsiniz. Veya büyülü bir iletken gibi elinizi sallayarak havada kontrol edebileceğiniz büyük, pırıl pırıl pembe buz bulutuna ne dersiniz? Bunu da yapabilirsiniz. Tam olarak sınırsız bir sistem değil, ama oldukça gerçekçi hissettiriyor. Bir PS Move düğmesine basarak da her iki elinde aktif edebileceğiniz şık ve küçük bir sihirli kalkanınız olacak.

Buradaki en büyük sorun, büyü kazanına karıştırılacak öğeleri seçmeye çalışırken kontrollerin biraz titiz olabileceğidir. Hepimiz PS Move denetleyicilerinin 2019’da VR için ideal olmaktan çok uzak olduğunu biliyoruz, bu yüzden zaman zaman bileşenleri karıştırarak biraz gerilebilirsiniz.

The Mage’s Tale PSVR RPG

Zindanları keşfederken, savaşacak çok sayıda düşman, kaçınacak tuzaklar ve yağmalamak için hazine bulacaksınız, ama aynı zamanda karakterinizin seviyesini de yükselteceksiniz. Oyunun sonunda kendimi gerçekten güçlü hissettim ve sanki sadece oyun içi güçlerim den dolayı değil de. Aynı zamanda karakterimi daha iyi tanımam ve hakimiyetimin artması ile birlikte savaşta nasıl idare ettiğim konusunda da çok şey öğrenmemde buna etken.

Oyunun en tatmin edici ve eğlenceli anları alanlarından biri Boss’lardır. Bu tür VR oyunlarının çoğu, sonlarına yakın, belki bir veya iki büyük boss savaşı ile birkaç saatlik içerik oluşturmaya çalıştı. Ancak The Mage’s Tale 10 zindanın her biri, sizi fazlası ile tatmin edecek ögelere ve Boss’lara sahip. Saldırı kalıplarını ezberleyin ve saldırıları atlatmak, kendi stratejilerinizi oluşturarak ustaca dolaşın.

VR RPG

The Mage’s Tale PSVR

Tıpkı PC’deki meslektaşı gibi, The Mage’s Tale daha önce oynanmış bir oyunun ve bu oyun tarzının VR ortamına aktarımı için nasıl ele alınacağına ve uyarlamanın ne kadar iyi olacağına dair en iyi örneklerden biri. The Mage’s Tale birinci şahıs, zindan odaklı bir RPG alt türünü büyük ölçüde ileriye götüren bir çok detaya sahip.  The Mage’s Tale incelemesi, benim için özellikle PSVR vr PS Move kontrol cihazlarının donanım sınırlamalarına rağmen. Arena modu ve optimizasyonlar gibi iyileştirmelerin yeni platform için bir araya getirilmesi PSVR oyun olarak RPG oyunu olarak vazgeçilmez bir noktaya geliyor.

 

Mage’s Tale’in PSVR’de oyuncuların karşısına çıkması, bende dahil bir çok insanı mutlu etti, özellikle yeni PSVR oyunu arayan bir çok kişi için bence oldukça tatmin edici. Oyun PC VR gözlükleri için Oculus Home ve Steam’de zaten mevcut.

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up