VR Masaüstü Oyun Platformu ‘Dungeon Full Dive’ Kickstarter’ı 285.000 $ ile Tamamladı

Dungeon Full Dive , PC ve PC VR oyuncularını en sevdikleri rol yapma oyunlarını oynamak için çevrimiçi ortamda bir araya getirmeyi amaçlayan yeni bir VR masaüstü oyun platformudur. Bir aylık Kickstarter kampanyası sona erdi ve projeyi hayata geçirmek için ekip 285.000 $ ‘dan fazla para topladı.

Almanya, Köln merkezli stüdyo TxK Gaming, Dungeon Full Dive Kickstarter kampanyasını bugün 3.800’den fazla destekçi tarafından taahhüt edilen toplam 234.343 € (~285.000 $) ile tamamladı. Proje sadece 10.000 € (~ 12.200 $) ile başlamıştı.

VR Masaüstü Oyun Platformu ‘Dungeon Full Dive’

Dungeon Full Dive, meraklıların haritalar oluşturma, avatarlarla rol yapma ve minyatür dünyaların içinde dolaşma becerisiyle herhangi bir masaüstü oyununu hayata geçirebilecekleri bir platform olarak karşımıza çıkacak.

Çevrimiçi masa üstü oyunlar için abonelik tabanlı hizmetlerden farklı olarak, şirketin Dungeon Full Dive modeli, ömür boyu lisansama şeklinde olacak ve  bunun da sürekli güncellemeler ile oyuncular için ücretsiz “haritalar, miniler  ve daha fazlasını  getireceği bilgisi paylaşılıyor.

Ekip, Dungeon Full Dive’ı 2022’nin ilk çeyreğinde SteamVR gözlüklerinde ve Rift için Oculus Store’da yayınlamayı planladığını söylüyor. Oculus Quest için bir sürümünde ilerleyen zamanlarda geleceği söyleniyor ama bu aylar mı 1 yıl mı olur herhangi bir netlik yok, ne zaman olacağı kesin değil. Ayrıca fare ve klavye ile PC’ye destek sunuyor.

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up